4H toiminnanjohtaja Soiniin

Haku voimassa
27.12.2020-14.01.2021
Lyhyt kuvaus
Meillä on toistaiseksi voimassa oleva osa-aikainen (60%) työpaikka odottamassa sinua yhdistyksessämme, jolla on pitkät perinteet kunnassamme. 4H on järjestötyötä lasten ja nuorten parissa.
Työnantaja
Soinin 4H
Paikkakunta
Soini
Toimiala
Muu palvelu
Työn tyyppi
Osa-aikatyö
Vaaditut pätevyydet ja luvat
Ei vaadittuja pätevyyksiä tai lupia
Lisätietoja antaa
Lisätietoja aluejohtaja tuija.saarimaki@4h.fi tai hallituksen puheenjohtaja katariina.sironen@gmail.com
Kuvaus

TOP - Tekemällä Oppii Parhaiten! 4H-yhdistyksen toiminnanjohtajan monipuoliseen ja itsenäiseen työhönkin oppii parhaiten tekemällä. Sinun ei tarvitse olla toiminnanjohtajaksi syntynyt, mutta intoa ja iloa järjestötyöhön lasten ja nuorten parissa sinulla täytyy olla!Toiminnanjohtajana pääset toteuttamaan oman näkemyksesi siitä, miten kunnan 4H-nuorisotyön ja kerhotoiminnan organisointi toimii parhaiten. Tarjoamme sinulle mahdollisuuden näyttää, miten haluat edistää nuorten työelämävalmiuksia ja kannustaa heitä yrittäjyyteen. Toiminnanjohtajana luotamme käsiisi myös yhdistyksen talouden ja toiminnan seurannan sekä yhdistyksen viestinnän. Raportoit toiminnasta ja kehität sitä myös yhteistyössä valtakunnallisen 4H-liiton kanssa.Mitä etsimme? Haemme positiivista ja reipasta ihmistä hyppäämään toiminnanjohtajan saappaisiin. Tiedämme, että sinulla on valmiuksia ja loppumattomasti intoa toimia lasten ja nuorten kanssa. Olethan valmis kehittämään myös omaa yrittäjämäistä asennettasi sekä oppimaan uutta organisoijana ja johtajana. Ymmärrät hakiessasi myös, että työssäsi pääset lasten ja nuorten pariin välillä myös iltaisin ja viikonloppuisin ja oma auto on välttämätön.Mitä maksamme? 4H-yhdistyksemme talous on palkkauksesi perusta. Järjestönä talouslukumme ovat avoimia ja julkisia. Palkkaus ja työsuhteen ehdot ovat Neuvonta-alan runkosopimuksen mukaiset ja palkka runkosopimuksen N3-palkkaryhmän mukainen. Haemme osa-aikaista työntekijää 60 % työajalle.